Leren en ontwikkelen
Het Goede Gesprek
Het Goede Gesprek (HGG) is de opvolger van de jaargesprekken. Centraal staat de persoonlijke ontwikkeling van jou in relatie tot de ontwikkeling van de provincie. Als medewerker heb je recht op wederzijdse feedback (hoe ging het?) en feedforward (hoe ga je het in de toekomst aanpakken?). De rol van de leidinggevende in dit geheel is ook van belang. Het mag zo vaak per jaar als gewenst, maar minimaal 1 keer. Jij en je leidinggevende kunnen allebei het initiatief nemen voor dit gesprek. Gemaakte afspraken worden vastgelegd en bewaard in je personeelsdossier. Er is in de cao gekozen voor afspraken op hoofdlijnen. Bekijk voor meer informatie de pagina Goede Gesprek op het Plein.
Persoonlijk ontwikkelingsbudget (POB)
Iedere medewerker in vaste dienst van de provincie (voor bepaalde of onbepaalde tijd) kan aanspraak maken op het POB. Het maakt niet uit of je full- of parttime werkt. Dit budget kun je gebruiken voor het volgen van opleidingen waarmee je je vakkennis bijhoudt, je vaardigheden traint of werkt aan je persoonlijke ontwikkeling. Als je nog geen POB hebt gebruikt is de hoogte van je budget € 5.000,-. Als je wél gebruik hebt gemaakt van je budget, kun je in je personeelsdossier zien hoe hoog je beschikbare budget is.
Bekijk voor meer informatie de pagina Persoonlijk Ontwikkelbudget (POB) op het Plein.
Trainingen, cursussen en opleidingen
Er zijn allerlei mogelijkheden om je verder te ontwikkelen in je loopbaan. Hiervoor zijn verschillende budgetten beschikbaar. Op de pagina Leren en Ontwikkelen vind je het actuele aanbod, welk budget je het best kunt inzetten voor jouw opleiding en welke mogelijkheden je hebt. De provincie biedt ook zelf verschillende opleidingen, trainingen en cursussen aan. Voor nieuwe medewerkers zijn er ook speciale trainingen. Je hoort van je manager welke voor jou relevant zijn. Nog vragen? Neem dan contact op via leren@noord-holland.nl of vraag je manager ernaar.
Coaching en loopbaanadvies
Binnen de provincie zijn er allerlei mogelijkheden om je verder te ontwikkelen op persoonlijk en werkvlak. In overleg is veel mogelijk, zowel in- als extern. Denk aan het uitvoeren van een opdracht, detachering of functieruil. Om uit te zoeken wat je wilt en wat er mogelijk is, kun je je wensen en mogelijkheden bespreken met je leidinggevende, de mobiliteitsadviseur/-coördinator of één van de interne coaches. Het A&O fonds geeft op haar website ook informatie over loopbaanontwikkeling en biedt op de site gratis persoonlijkheids- en interessetesten aan. Als je een gratis test maakt, kan je de uitkomsten bespreken met de mobiliteitsadviseur. Bekijk voor meer informatie de pagina Loopbaanontwikkeling op het Plein.